Google Adwords - 3 rady, jak nepřijít zbytečně o peníze

1. Přečtěte si návod

Než se pustíte sami do PPC reklamy pomocí Google Adwords, důkladně si prostudujte Výukové centrum Google Adwords. Nezkoušejte jít cestou pokusů a omylů, mohlo by vás to stát desetitisíce. Zažili jsme velkého klienta, který utratil zbytečně skoro půl milionu, než zjistil, že má omylem v Kontextové síti nastavenou maximální cenu za proklik stejně jako ve Vyhledávání + cílení na obecná (tzn. drahá) klíčová slova i v zemích, kde vůbec nepodniká.

2. Dodavatele vybírejte přepečlivě

Pokud chcete svěřit PPC specialistovi, mediálce, certikované Adwords agentuře či přímo partnerské agentuře Google, pečlivě vybírejte i mezi certifikovanými jednotlivci či firmami. Některé společnosti vás můžou přesvědčovat nekorektními argumenty. Určitě zvažte, zda vám více vyhovuje one-man show (obvykle bývá levnější, ale občas odjede na dovolenou a nemá přístup k týmovým zkušenostem), nebo zda dáte přednost specializované SEM agentuře se silným zázemím a většími zkušenostmi, která aktivně spolupracuje s Google. Počet držitelů jednotlivých certifikátů (Google má 3 pokročilé zkoušky: Inzerce ve vyhledávací síti, Grafická reklama, Přehledy a analýzy) něco napoví, ale nepřecěňujte jej. Pokud máte malý rozpočet v řádech tisíců, zkuste to nejdříve sami či s certifikovaným jednotlivcem, jakmile se vaše investice do PPC reklamy dostane na úroveň desetitisíců, zkuste poptat agenturu. V 90% případů bude úspora vyšší než náklady. Co doporučuje Daniel Nohel z Google zvážit při výběru PPC agentury?

3. Nedělejte stejné chyby jako vaši konkurenti

Je až překvapivé, jak se u našich nových klientů v 80% případů opakují stále stejné chyby. Zde je 5 nejčastějších chyb, které nacházíme opakovaně v PPC kampaních:

A) absence negativních slov, duplicitní a neaktivní klíčová slova,

B) neměření konverzí, nejasné stanovení cílů,

C) důraz na první pozice na obecná klíčová slova bez ohledu na efektivitu,

D) chybějící long-tail,

E) nekonkrétní inzeráty a nevhodné cílové stránky.

Podívejte se, jak dopadlo srovnání 15 internetových kampaní na produkt „stavební spoření“ - najdete tam výše popsané chyby.

další
články


Jsme specialisté na vyhledávače
a výkonnostní marketing