Google spouští Product listing ads

Dne 10. 1. jsme se v Googlu zúčastnili školení o Product listing ads. Přednášející nás moc hezky prosili, abychom nezveřejňovali žádné informace, dokud nebudou mít oficiální coming out, tudíž podrobnější informace přinášíme až dnes. V našich zeměpisných šířkách se jedná o novinku, nicméně tento typ reklamy funguje již v 12 zemích světa. Product listing ads, neboli česky reklama s produktovými informacemi, zatím poběží do konce 2. kvartálu 2013 jen v beta testu. A o co se vlastně jedná?

Jak vidíte na obrázku, po zadání vyhledávacího dotazu se vám ukážou odkazy se jménem produktu, jeho cenou, obrázkem, display URL, případně lze ještě přidat propagační sdělení. Dle Googlu má tento formát reklamy širší zásah, vyšší CTR a přesnější zacílení publika. Zobrazuje se nad výsledky přirozeného vyhledávání (5 odkazů), nebo po jeho pravé straně (8 odkazů). Pokud máte e-shop a o PLA vážně uvažujete, čtěte dál, jak jej nastavit.

V první řadě je zapotřebí mít účet v Google Merchant Centre a mít v něm nahraný aktuální feed. Poté musíte propojit Merchant Centre a účet Google Adwords. Poté si v Adwords založíte novou vyhledávací kampaň a v typu sítě si vyberete možnost Reklamy s produktovými informacemi. Ve spodní části této stránky si v Rozšíření reklamy zkotrolujete, jestli máte zaškrtnuto Rozšířit reklamy o podrobnosti relevantních produktů a vyberete ID příslušného Merchant centra. V dalším kroku si pojmenujete první sestavu, nastavíte výši výchozí nabídky pro sestavu a napíšete propagační sdělení (nemá prý tak úplně souviset s konkrétním produktem a dávají se sem sdělení typu nyní akce 2+1, doprava zdarma, sleva 5 % pro studenty atd.). Nepotřebujete žádná klíčová slova, Adwords si všechny informace bere z feedu a o zobrazení reklamy rozhoduje primárně výše nabídky, nikoliv Ad rank. Na druhou stranu máte stále možnost využít negativní klíčová slova, což vám umožní reklamu zacílit přesněji.

Více informací najdete na:
http://google-cz.blogspot.cz/2013/01/lepsi-nakupovani-na-google.html?spref=tw
http://support.google.com/adwords/answer/2456103
http://support.google.com/adwords/answer/2454022?hl=cs&from=185788&rd=1
http://support.google.com/adwords/answer/2456108

další
články


Jsme specialisté na vyhledávače
a výkonnostní marketing