Hromadný převod AdWords kampaní na rozšířené se blíží

Už od 22. července začne AdWords provádět u všech kampaní upgrade na rozšířenou verzi. Sami máme možnost své kampaně postupně převádět už několik měsíců.

Rozšířené kampaně přinášejí nové funkce, například multiplikátory nabídek podle času, místa a zařízení. Je tedy možné v rámci jedné kampaně nastavit maximální cenu za proklik s ohledem na různé faktory – denní dobu, lokalitu či zařízení používané při vyhledávání na internetu. Tato opatření pak budou platit pro celou kampaň. Už tedy není nutné vytvářet samostatné kampaně pro typ zařízení či pro různé oblasti.

Provozovatel restaurace tak například může zvýšit nabídku ceny za proklik v době oběda, kdy uživatelé právě restaurace často na internetu hledají. Také ji bude moci snížit v čase, kdy je restaurace zavřená. Může nastavit vyšší nabídku pro město, kde podniká, a jeho okolí.

Rozšířené kampaně mají inzerentům usnadnit správu reklamních kampaní a umožnit jim efektivně oslovovat uživatele různých zařízení – nejen počítačů, ale třeba i mobilních telefonů. Právě chytré telefony jsou čím dál populárnější a mnoho uživatelů vyhledává informace na internetu pomocí těchto zařízení. Další novinkou v rozšířených kampaních je tedy preference reklamy pro mobily. Můžeme vybrat reklamy, které chceme přednostně zobrazovat v mobilních telefonech.

Rozšíření (například o lokalitu či o odkazy na podstránky) je v rozšířených kampaních možné nastavit na úrovni sestavy.

další
články


Jsme specialisté na vyhledávače
a výkonnostní marketing