Konec FBML

Facebook v poslední době prochází různými změnami a jednou z nich je i konec Static FBML jako nástroje pro budovaní vlastních záložek na vaší FB Page.

Některé z nás tato novinka pravděpodobně potěší. Jiné, (zejména ty, kteří již nějakou vlastní FB záložku mají a potřebují jí pravidelně aktualizovat) jistě nepotěší. Facebook přechází na novou metodu tvorby záložek a to pomocí Iframe. Rozměr stránky přitom zůstává stejný. Jedině co se mění je potřeba vyplnit neskutečnou horu věcí ještě předtím, než záložku vytvoříte ( viz. http://www.justit.cz/wordpress/2011/03/02/google-adsense-je-nove-ve-facebook-aplikacich-vyloucene/). Pozitivní správa je, že jelikož se jedná o Iframe, tak už nemusíte mít samotný kód své záložky uložený na Facebooku, ale někde na svém hostingu, kde ho budete mít hezky pod kontrolou a jistě se vám bude i snáze aktualizovat. Při vytváření stránky na FB jen zadáte adresu stránky určené pro zobrazování pro FB, vyplníte několik nezbytností a to je vše.

Další informace určitě přineseme hned, jak vytváření záložek sami vyzkoušíme. Můžete si také přečíst podrobnější článek pana Dočekala na http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2016880.

další
články


Jsme specialisté na vyhledávače
a výkonnostní marketing