TrueView IN-SLATE

Nedávno jsme se v článku zmiňovali o reklamních video formátech TrueView. Ovšem až nyní se můžete setkat s jednou variantou zobrazování reklamních sdělení uvnitř videa na Youtube.com. Jedná se o formát „in-slate“.

Při spuštění videa na YouTube máte možnost zhlédnout jednu ze tří nabízených reklam, nebo sledovat video v klasickém módu s pravidelnými komerčními přestávkami. Tedy zjednodušeně: Pokud si vyberete jedno z nabízených reklamních videí, při sledování původního chtěného videa již pak nebudete rušeni reklamou. Není to skvělé? Osobně jsme již na takovou reklamu narazili a lze konstatovat, že je lepší vybrat pravidelné komerční přestávky. Ptáte se proč? Ukážeme si to názorně: Vyberete si z nabízených reklam, která vás zajímá, protože vypadá, že vám pomůže s výběrem vánočních dárků. Pak přichází moment překvapení, protože reklamní video, které se vám pustí, trvá minutu a půl! Z reklamy tedy získáte tip na vánoční dárek, ale musíte počítat s tím, že budete muset přetrpět několik desítek zbytečných vteřin reklamního sdělení. Ale to již není problém Google či YouTube, nýbrž inzerenta.

Kde se můžete s formátem in-slate setkat? Na stránkách sledování videí a na YouTube, dále pak na webech majitelů stránek v reklamní síti Google.

Pokud se rozhodnete inzerovat a zvolíte formát „in-slate“, zaplatíte pouze v případě, že se uživatel rozhodne reklamu zhlédnout. Otázkou je, jestli se vzhledem k výše zmíněnému při příštím setkání nerozhodnete okno s „in-slate“ obnovit nebo zvolit jiné video.

Kde reklamy „in-slate“ najdete a kde se budou zobrazovat? Najdete je před videi delšími než 10 minut na YouTube a v reklamní síti Google.

Tento formát videoreklamy je velice zajímavý a relevantní. Přeci jen možnost vybrat si reklamu například v televizi nemáte. Teď již při sledování videí na internetu v síti Google ano.

další
články


Jsme specialisté na vyhledávače
a výkonnostní marketing